Хата моя, біла хата
Шановні гості, ми раді вас вітати в музейній кімнаті декоративно-прикладного мистецтва з елементами народознавства «Берегиня»
Ця музейна кімната була створена в 2005 році силами учнів, батьків, вчителів школи під керівництвом Губенко Г.Ю.
В музейній кімнаті ми намагалися відтворити побут української хати. Стіл, мисник, макет печі виготовили учні під керівництвом вчителя Голоти С.А., яка і була ініціатором створення першої кімнати народознавства. Прикрашають нашу хату скриня, люлька, прялка та старовинні предмети побуту, які нам подарували мешканці села. Але найбільша наша гордість – це вишиванки, бо саме вишивання є традиційним видом діяльності української жінки.
Робота музейної кімнати
В музейній кімнаті збираються матеріали предметних тижнів трудового навчання, творчі роботи учениць, фоторепортажі, відеозаписи свят.
Вишивання хрестиком –
Найстаріший і найсучасніший вид української вишивки. Найцінніший експонат музею – рушник, якому скоро 100 років, жіноча сорочка, якій близько 90. Традиційними тут є поєднання червоного і чорного кольорів. А поряд рушники майстринь нашого села. На них уже інша кольорова гама.
Інші види декоративно-прикладного мистецтва
Вишивання – не єдиний вид рукоділля, яким займаються жінки нашого краю. Тож дівчатка опановують всі види рукоділля, щоб знайти роботу до душі. Це в’язання гачком, спицями, виготовлення панно, м’яка іграшка та інше.
Робота музейної кімнати
Вшановуючи працю і пам'ять вишивальниць села ми ведемо альбом «Кращі рукодільниці нашого краю»
Вишивання гладдю
Майстрині нашого села надають перевагу вишиванню гладдю та яскравим кольоровим візерункам. В експозиції представлені святкові, подарункові, обрядові рушники. Прикрашає експозицію весільний рушник народної майстрині Руденко Олександри Петрівни (нині покійної). Ця жінка неодноразово брала участь в різних виставках, мала багато грамот і нагород за свої вишиванки.
Робота музейної кімнати
В музейній кімнаті проводяться зустрічі з рукодільницями нашого краю, свята для батьків, ранки, години спілкування, часто тут працює гурток «Рукоділля». Роботи наших учениць завжди прикрашають виставку в сільському будинку культури до Дня Незалежності, а також були представлені на районних виставках.