top of page

…Учитель літератури мусить бути творцем. Він має так розуміти сої обов’язки. Щоб не затримувати природного розвитку дитини, а підносити його, витворюючи довкола дитини атмосферу здорової діяльності, приємний осередок, повний краси, збуджувати в дитині високі почуття, викликати в неї самостійну думку, ініціативу і той святий неспокій, що раз у раз шукає нової правди, нової краси і не кристалізується на чужому, пасивно прийнятому з чужих вуст.

                                     Софія Русова

Позакласна робота

2014 - 2015 н.р.

Позакласна робота

2015 - 2016 н.р.

Позакласна робота з предмету

     Формуванню творчого читача, а загалом і творчої особистості сприяє і вся система позакласної роботи - це літературний клуб. Саме клубна організація роботи може об'єднати різні форми позакласної роботи в єдине ціле, залучити до роботи якнайбільше дітей, сприяє розвитку творчої активності особистості. Мета діяльності клубу: літературний розвиток учнів, розвиток творчих здібностей, залучення учнів до участі та проведення загальношкільних заходів.

    «У сучасних школярів нема бажання читати…», «не люблять книги…», «не вміють читати…», «не читають…» - ось що можна почути від учителів літератури. Куди ж поділося те читання, яке за формулою Д.Рьоскіна «пробуджувало душах учнів здивування, надію та любов…»?

   Якщо ми звернемося до шкільних програм з літератури, то в пояснювальних записках прочитаємо, що одне із головних завдань вивчення літератури в школі - «… підвищити інтерес учнів до читання і розширити їхній читацький досвід…», «виховання потреби в читанні та інтересу до художнього слова…», вчити «правильного, вдумливого, виразного читання та розуміння прочитаного, що буде сприяти розвитку сталої зацікавленості читанням…».

   Отже, проблема залучення учнів до читання, виховання читача – це одне із головних завдань вивчення літератури в школі. Як же можна вирішити цю проблему? Що вчитель літератури має зробити, щоб залучити учнів до книги? Який матеріал корисним і цікавим школярам, яка інформація їх захопить? Щоб дати відповіді на ці та інші питання, вчитель літератури повинен пам’ятати, що на якому б високому рівні не проходили його уроки, вони не будуть мати певних результатів, якщо презентований педагогом навчальний матеріал не буде закріплюватися, поглиблюватися під час позакласних занять, що будуть ґрунтуватися на інтересі учнів до літератури, на їхньому бажанні пізнати багато нового та цікавого з літератури.

   Виходячи з цих міркувань,  саме так організовую позакласну роботу з предмету, а саме через організацію роботи літературного клубу «Серце Данко».

Подорож в країну казок О.С.Пушкіна в таборі відпочинку

Учасники Міжнародної гри

гри "Sunflower"

2017 - 2018 н.р.

Літературна година в сільській бібліотеці: "Очима тих, хто був в бою" до Дня партизанської слави. 10 клас. 2018

Літературна година в сільській бібліотеці: "Очима болю й вустами гніву" до Міжнародного дня жертв фашизму. 11 клас.  2018

Презентація творчих робіт учнями 7 класу

до 100-річчя В.О.Сухомлинського. 2018

Вітання літературних персонажів з Новим роком

2019 - 2020 н.р.

Наші вихованці - учні МАН

Жабокрицька Х. - зарубіжна література

Клімчук Милана - зарубіжна література

Яковлєва Аліна - літературна творчість

2019 - 2020 н.р.

Вчимося писати заяву. Пишемо заяви директору щодо вдосконалення роботи закладу. Обговорюємо пропозиції разом з директором. 2021

bottom of page